Ładowanie Wydarzenia
 • « Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

  IX Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych Czas na Ser

  31 maja 2019 | 09:30 - 2 czerwca 2019 | 18:00

  Darmowy
  IX Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych Czas na Ser Lidzbark Warmiński 31 maja - 2 czerwca 2019

  IX Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych Czas na Ser

  W dniach 31.05 – 2.06.2019 producenci i amatorzy tradycyjnych serów już dziewiąty raz spotkają się w Lidzbarku Warmińskim na przedzamczu i dziedzińcu Hotelu KRASICKI na IX Ogólnopolskim Festiwalu Serów Farmerskich i Tradycyjnych.

  Festiwal „Czas na Ser” to święto serowej braci, to jedyna w Polsce impreza służąca odbudowie i rozwojowi tradycji serowarskiej oraz przywróceniu i promocji „zapomnianych” smaków. To miejsce spotkań, wzajemnej edukacji, wymiany doświadczeń i integracji środowiska małych producentów oraz miłośników tradycyjnych serów.

  Festiwal buduje pozytywny wizerunek małych wytwórców, docenia ich wysiłek oraz promuje walory serów farmerskich i tradycyjnych, produkowanych zgodnie ze sztuką serowarską.

  Pierwszy dzień przeznaczony jest dla producentów i osób głębiej zainteresowanych serowarstwem farmerskim i jego problemami. Jeden z wykładów poprowadzi przedstawiciel firmy CSK, która od lat wspiera nas w realizacji seminarium. Prezentacja będzie dotyczyć problemów technologicznych przy produkcji twarogów. Pan Mirosław Sienkiewicz poruszy temat właściwych zmian kwasowości podczas produkcji wyrobów mleczarskich.

  Zainteresowani będą mogli uczestniczyć w warsztatach smaku, podczas których będą mogli poznać sery na co dzień niedostępne na polskim rynku i wzbogacić swoją wiedzę o ich walorach i sposobach łączenia z innymi produktami.

   

   

   

 • Szczegóły

  Start:
  31 maja 2019 | 09:30
  Koniec:
  2 czerwca 2019 | 18:00
  Koszt:
  Darmowy
  Wydarzenia - Kategoria:
  Wydarzenia Tagi:
  , , ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/1035450313509892/

  Miejsce

  Hotel Krasicki Lidzbark Warmiński

  Organizator

  Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim