Ładowanie Wydarzenia
 • « Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

  Ruszamy na Warmińską Łynostradę!

  3 maja 2019 | 09:30 - 17:30

  Darmowy
  Ruszamy na Warmińską Łynostradę Olsztyn 3 maja 2019

  Ruszamy na Warmińską Łynostradę!

  Czas na tegoroczne przetarcie (choć jeszcze nie otwarcie!) trasy Warmińskiej Łynostrady, mającej w trekkingowym wymiarze połączyć Miasto Olsztyn, Gmina Dywity, Dobre Miasto z Lidzbark Warmiński.

  Zapraszamy wszystkich rowerzystów z Olsztyna i okolic do roboczego przejazdu nieoznakowaną jeszcze trasą, w celu zebrania pierwszych informacji zwrotnych co do przebiegu trasy, jej oznaczenia, atrakcyjności, miejsc wartych przybliżenia na tablicach informacyjnych, poziomu trudności, itd. Istnieje też możliwość wybrania wariantów pośrednich.

  Warmińska Łynostrada jest także nazywana rowerowym Szlakiem Kopernikowskim, więc zadbamy o to, aby na starcie i mecie nie zabrakło akcentów związanych z tą znakomitą postacią.

  Spotykamy się 3 maja, w wolny, świąteczny piątek o 9:30 przy Ławeczka Mikołaja Kopernika w Olsztynie na Starówka Olsztyn (ul. Zamkowa). Tempo jazdy rekreacyjne, ale nie spacerowe. Najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, MTB, gravel.

  Udział bezpłatny. Zadbajcie o ubiór odpowiedni do panujących warunków, używanie sprawnego roweru z przepisowym wyposażeniem oraz samodzielne zapewnienie prowiantu (dzień jest świąteczny, więc dokonanie zakupów na trasie będzie bardzo ograniczone).

  Dystans do Lidzbarka Warm. wyniesie około 65 km, a całkowita długość wycieczki z powrotem do Olsztyna = około 120 km. Wycieczkę można skrócić odłączając się np. w Dobre Miasto lub z Lidzbarka Warm. pojechać ok. 30 km do ORNETA – oficjalne konto, skąd wieczorem odjeżdża pociąg do Olsztyna.

 • Szczegóły

  Data:
  3 maja 2019
  Czas:
  09:30 - 17:30
  Koszt:
  Darmowy
  Wydarzenia - Kategorie:
  ,
  Wydarzenia Tagi:
  , , ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/386300225298556/

  Miejsce

  Starówka Olsztyn
  01-957

  Organizatorzy

  Warmińska Łynostrada
  Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie
  Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Młyn
  Rowerowy Olsztyn
  Rowerowy Lidzbark
  Wizja Lokalna Olsztyna