Ładowanie Wydarzenia
 • « Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

  Wernisaż: Maya Gordon „Byłam i jestem”

  7 marca 2019 - 7 kwietnia 2019

  Darmowy
  BWA Olsztyn‎Wernisaż Maya Gordon Byłam i jestem Olsztyn 2019

  Wernisaż: Maya Gordon „Byłam i jestem”

  BWA Galeria Sztuki w Olsztynie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy Mai Gordon pt. „Byłam i jestem”.

  Wystawa prac Mai Gordon w Galeria Sztuki BWA w Olsztynie odnosi się do jej przeszłości i teraźniejszości. Artystka nieustannie tęskni za Polską, gdzie się urodziła i spędziła dzieciństwo. Tęskni także za Izraelem, gdzie mieszkała od 10 do 24 roku życia, kończąc
  z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Bezalel w Jerozolimie. W pracach powstałych w Holandii, gdzie aktualnie żyje, ta tęsknota została ujęta poprzez powtarzające się motywy – dom, cyprysy, górę i błękitne niebo. Pojawia się na nich również i Maya – mała dziewczynka bądź młoda kobieta, pełna nadziei, a czasem z poczuciem niepewności i strachu.
  O jednym z istotnych motywów w swojej twórczości Maya Gordon mówi: „Cyprysy są jak moje autoportrety – jak się patrzy na nie z daleka, wyglądają na silne i pełne mocy, a jak się zbliża, to można zauważyć, że są kruche i delikatne”.
  Przeszłość, nieobecność jej rodziny, są równie ważnymi elementami życia i twórczości, jak i nieustanna walka z szybko przemijającym czasem oraz trud przyjęcia zmian własnej twarzy. Praca nad sobą przeplata się z pracą nad dziełami, w których artystka odzyskuje siebie i swoją pamięć.

 • Szczegóły

  Start:
  7 marca 2019
  Koniec:
  7 kwietnia 2019
  Koszt:
  Darmowy
  Wydarzenia Tagi:
  , , , ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/2092826004110161/

  Miejsce

  BWA w Olsztynie
  10-450

  Organizator

  BWA w Olsztynie