atrakcje w olsztynie - imprezy na warmii

Co robić na Warmii? Imprezy i atrakcje regionu!

Warmia jest krainą historyczną z bogatymi tradycjami. Choć często kojarzymy Warmię i Mazury jako jedność, nie są one wspólną całością. Jeśli Mazurom przypiszemy wspaniałe atrakcje turystyczne, wydaje się, że dla Warmii nic już nie zostało!

Typowo warmińskie miejscowości takie jak Olsztyn czy Lidzbark Warmiński również mogą poszczycić się sporą ilością ciekawych atrakcji turystycznych i imprez kulturalnych. Olsztyn, Pojezierze Olsztyńskie i Warmia to idealny kierunek na weekendowy wyjazd lub tegoroczne wakacje.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji w Olsztynie i atrakcji Warmii? Kliknij tutaj

Olsztyn Jezioro Wakacje

Popularne wydarzenia na Warmii

Tak jak w każdym regionie Polski, taki i na Warmii możemy uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i zawodach sportowych. Od koncertów znanych artystów, przez różnorodne spektakle z udziałem wybitnych polskich gwiazd, po imprezy biegowe oraz coraz bardziej popularne morsowanie.

imprezy dla morsów na warmi- morsowanie

Z nadchodzących wydarzeń sportowych na uwagę zasługuje VII Dadajowy Zlot Morsów „Cyganie nad Dadajem” czy bieg z przeszkodami Leśne Games Warmia – Grand Prix 2019.

Na Warmii odbywa się także jedna z popularniejszych imprez muzycznych w Polsce i największa impreza związana z wywodzącą się z Jamajki kulturą i muzyką reggae. Ostróda Reggae Festival każdego roku zachęca do przyjazdu do Ostródy tysiące osób. Festiwal wyróżnia wyjątkowa atmosfera, międzynarodowe gwiazdy muzyki oraz międzynarodowa publiczność.

Ostróda Reggae Festival 2019

Imprezy w Olsztynie 2019

Olsztyn to fantastyczne miasto, które każdemu – niezależnie czy jesteś mieszkańcem regionu, czy mieszkasz w Beskidach i planujesz rekreacyjny wyjazd na północ – gwarantuje moc niezapomnianych wrażeń i mnóstwo atrakcji. Do imprez w Olsztynie cieszących się dużą popularnością należy m.in. turniej halowej piłko nożnej dla młodzieży Żuri Coppa Talenti, Koncerty Muzyki Filmowej w Hali Urania Olsztyn oraz Targi Eko-Rękodzieła organizowanie w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ogromnym zainteresowaniem może pochwalić się również Rotariańska Majówka Lotnicza organizowana przez Rotary Club Olsztyn.

Olsztyn Green Festival 2019 nad jeziorem ukiel

Wisienką wśród olsztyńskich imprez pozostaje organizowany na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel Olsztyn Green Festival! W 2019 roku odbędzie się 6. Edycja tego popularnego wydarzenia, którego program obejmuje występy znanych wszystkim artystów!  Wydarzenie co roku odbywa się w sierpniu, a zainteresowani muszą spieszyć się z zakupem biletów, ponieważ ich pula jest limitowana.

Olsztyn Green Festival 2019